Dyskusja na temat metod leczenia cukrzycy w Polsce prawie zakończyła się awanturą. Odcinek programu został odroczony z emicji w telewizji. Ale co tak naprawdę się stało?

„Kierownik Centrum Badań w dziedzinie Endokrynologii: Zabijacie ludzi - tym się właśnie zajmujecie. Ludzie chodzą do aptek, ponieważ są zmuszeni iść. A Państwo zamiast zwykłych leków wsuwa im drogie pierdółki, co tylko pogarsza sprawę. Ile osób już zmarło. Jest Pan faszystą aptekarskim!”

Nikt nie był przygotowany na to, że w studiu może dojść do bójki. Chociaż pierwotny temat już zakładał, że będzie gorąco. Omówiono leczenie cukrzycy drugiego typu w Polsce.

Kilka dni wcześniej Stowarzyszenie Endokrynologów Polskich oskarżyło sieci apteczne o spisek przeciwko ludziom.

SIECI APTECZNE CELOWO I ŚWIADOMIE KARMIĄ POLSKICH CUKRZYKÓW PREPARATAMI SPRZED 30 LAT, KTÓRE NIE SĄ JUŻ STOSOWANE W ŻADNYM KRAJU UE. Z takimi lekami polscy cukrzycy nie mają szans na wyzdrowienie.

W studium obecny jest szef Centrum Naukowego Endokrynologii, przedstawiciel największej sieci aptecznej Pharmastok-M oraz główny endokrynolog.

Prowadzący: Pierwsze pytanie do Pana Mariana Laskowskiego – kierownika Naukowego Centrum endokrynologii. Panie Marianie, proszę powiedzieć, co się dzieje? Dlaczego wybuchł ten skandal między Instytutem a sieciami aptek?

Marian Laskowski: Tak, oczywiście. Chcę najpierw podać kilka liczb. 2,5 mln osób w Polsce ma potwierdzoną cukrzycę typu II. 1,1 mln osób umiera rocznie z powodu cukrzycy i jej powikłań. Mniej więcej tyle samo osób staje się niepełnosprawnych. Wiele osób nie ma potwierdzonej diagnozy, ale mają skoki poziomu cukru.

Jednocześnie POLSKA ZAJMUJE ZASZCZYTNE PIERWSZE MIEJSCE POD WZGLĘDEM ZACOFANIA W LECZENIU CUKRZYCY TYPU DRUGIEGO WŚRÓD KRAJÓW EUROPY.

I to nie lekarze ani naukowcy są winni. My, jak nikt inny, rozumiemy, że za tymi wszystkimi liczbami stoją ludzie, głównie starsi, którzy potrzebują pomocy i leczenia. Które, tak jak Państwo i ja, chcą być zdrowi. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby im pomóc.

Jednak już od roku spotykamy się z GWAŁTOWNYM OPOREM ZE STRONY APTEK. Ograniczają wszystkie przedsięwzięcia w zarodku i nie pozwalają nam leczyć ludzi! Dlaczego?

Ponieważ realizują swoje interesy, które różnią się od naszych i od interesów medycyny w ogóle. Nie potrzebują, aby ludzie byli zdrowi. Wręcz przeciwnie, bardziej opłaca im się, gdy ludzie są chore. Blokują sprzedaż preparatów, które mogą pomóc w przypadku cukrzycy typu drugiego. Chcę podkreślić, że chodzi o preparaty, które nie stabilizują cukru, jak np. metformina, tylko leczą tę patologię endokrynologiczną.

Prowadzący: O ile rozumiem Pan teraz mówi o sytuacji z Glikotril?

Marian Laskowski: Nie tylko! Glikotril to tylko wierzchołek góry lodowej. A wcześniej było wiele nieprzyjemnych przypadków. Jednak z powodu historii z Glikotril nasza miska cierpliwości została przepełniona. Tak postępować z unikalnym polskim opracowaniem jest niedopuszczalne!

Prowadzący: Proszę Pana opowiedzieć bardziej szczególnie o tej sytuacji, aby nasi widzowie zrozumieli, o co chodzi

Marian Laskowski: Mówiąc krótko, teraz Polska jest prawdziwym wysypiskiem przestarzałych leków przeciwcukrzycowych! Spójrzcie co się sprzedaje w aptekach! Metformina, Siofor, Glukofaż, Galvus i podobne leki. Wszystkie te leki sprzed 30 lat i już przestały być używane w wielu krajach. Tam są uważane za przestarzałe i zostały już zastąpione nowymi i bardziej wydajnymi. A w Polsce są na sprzedaż.

Tak aptekarze zarabiają na chleb i nie tylko. Tylko spójrzcie, jakie sobie kupują samochody i domy. A jak odpoczywają. I spójrzcie na zubożałą populację kraju, która niesie im ostatnie pieniądze.

W Polsce nadal cukrzycę uważa się za ciężką i nieuleczalną chorobę. Czy jest ciężka? Tak! Nieuleczalna? Nie! Obecnie istnieją preparaty, które skutecznie leczą cukrzycę.

Weźmy dla porównania Niemcy. Liczba cukrzyków zmniejsza się co roku o 20-25%, a u nas liczba chorych tylko wzrasta. Dlaczego? Bo mamy różne protokoły leczenia. Tam leczeni są preparatami najnowszej generacji na bazie stigma-calciferolu, aby wyeliminować skoki poziomu cukru, a my nadal praktykujemy „terapię substytucyjną” z użyciem metforminy.

Jednocześnie wielokrotnie udowodniono, że metformina nie tylko nie leczy cukrzycy, ale sama w sobie jest toksyczna dla organizmu, niszcząc narządy współistniejące. W Niemczech zaleca się przepisywanie go tylko w skrajnych przypadkach, podczas gdy w naszym kraju cukrzycy muszą go stosować codziennie. Jeśli powiedzieć o tym współczesnemu niemieckiemu specjaliście, on będzie zszokowany.

Niemiecki producent preparatów nowej generacji próbował włamać się na polski rynek apteczny, ale po prostu nie pozwolono mu tego zrobić. Wymyślili różne powody. No dobra, a cała ta historia z Glikotril?! Nasi naukowcy stworzyli unikalny preparat, zawierający w swym składzie trójwartościowy stigma-calciferol...i też został odrzucony. Dlaczego? Ponieważ ważniejsze są dla nich pieniądze, a nie zdrowie współobywateli.

Prowadzący: W naszym studio jest jeden z właścicieli Farmastok-M, do którego należy 72% aptek w Polsce – pan Ryszard Gruchała. Panie Ryszardzie, proszę mi powiedzieć, dlaczego nie dajecie ludziom się leczyć?

Ryszard Gruchała: Po pierwsze, chcę zwrócić się do poprzedniego mówcy. Przepraszam, nie pamiętam, jak się nazwa, aby on złagodził zapał swoich oskarżeń, w przeciwnym razie spotkamy się z nim w sądzie.

Marian Laskowski: Spotkamy się na pewno! Nie ma wątpliwości. Pan pójdzie do więzienia za zabijanie ludzi!

Ryszard Gruchała: Po drugie, nie czuję, że istnieje potrzeba usprawiedliwiania się. Ani przed Panem, ani przed kimkolwiek. Jakie macie prawo mówić nam, co sprzedać, a czego nie? Apteki są strukturami komercyjnymi i sprzedajemy to, co uważamy za właściwe. Działamy zgodnie z prawem. Jesteśmy jak zwykłe sklepy.

Prowadzący: Czyli przyznaje się Pan, że sprzedajecie przestarzałe leki?

Ryszard Gruchała: Jeszcze nie zakończyłem. Pozwólcie mi skończyć. Nie łamiemy żadnego artykułu prawa! Jednak nawet gdyby tak było, jakie macie prawo, aby nas osądzać? I za coś oskarżać?

Prowadzący: Proszę odpowiedzieć na pytanie. W tym celu został Pan tu zaproszony. Jakie leki są teraz prezentowane w waszych aptekach?

Ryszard Gruchała: Sprzedajemy te leki, które nam się opłaca sprzedawać. Ale wszystkie prezentowane u nas produkty przeszły certyfikację i są zalecane przez lekarzy. Nie mamy prawa wystawiać na sprzedaż czegoś, co nie posiada certyfikatów. Z drugiej strony – jeśli ten wymóg jest spełniony i istnieje zapotrzebowanie na dany lek, sprzedajemy go.

Marian Laskowski: Kolejne pustkowia. Apteki to zwykłe sklepy? A nic, że sprzedajecie ludziom leki, a nie beton na plac budowlany? Gdzie ludzie mogą kupić leki, oprócz aptek. Prawdopodobnie Pan sam nigdy nie miał do czynienia z cukrzycą i pomimo całego zła, które Pan sieje, życzę, aby Pan nigdy nie miał z nią do czynienia. Ponieważ nie ma Pan pojęcia, jakie cierpienie przynosi ludziom ta patologia. Czy wie Pan, że wszystkie narządy wewnętrzne cukrzyka dosłownie gniją. Na naczyniach osadza się cukier, w wyniku czego stają się kruche. Żywa tkanka jest kandyzowana.

Wymienić konsekwencje cukrzycy? A może słyszał Pan o tym? Pan w ogóle chodził do szkoły, czy od razu stał dyrektorem?

Apteki powinny dawać ludziom możliwość wyzdrowienia, a zamiast tego wyciągają od nich ostatnie pieniądze!

Prowadzący: Panie Ryszardzie, odmówił Pan sprzedaży Glikotril w aptekach. Czy to prawda?

Ryszard Gruchała: Odmówili nie tylko my. Była to obopólna zgoda wszystkich sieci aptecznych wchodzących w skład Stowarzyszenia. Nie chcemy na własny koszt angażować się w działalność charytatywną. Dlaczego ja lub ktoś inny z dyrektorów generalnych powinien ponieść straty z powodu ludzi, których nawet nie znamy?

A Instytut, zamiast wymyślać sensowną strategię sprzedaży, proponował nam jakiś socjalizm. Zaproponowali nam wdrożenie tego Glikotril w cenie minimalnej, czyli w cenie 350 zł. A to biorąc pod uwagę fakt, że inne leki na cukrzycę kosztują dziesiątki razy więcej.

Prawdopodobnie wiecie o tym, że Glikotril leczy cukrzycę typu drugiego w zaledwie 1 cykl stosowania. Zdrowa osoba nie będzie już kupować pigułek. A to oznacza, że Glikotril natychmiast obniży sprzedaż innych leków przeciwcukrzycowych. Poniesiemy ogromne straty. I po to, by pomóc obcym nam ludziom? Jeśli preparat jest w stanie wyleczyć chorobę, powinien być drogi. A tym bardziej, jeśli pozwala pozbyć się cukrzycy. 10-12 tys. zł za opakowanie. Oto jego prawdziwa cena. Jednak pracownicy instytutu, prawdopodobnie młodzi idealiści, odmówili dyskusji, oskarżając nas o wszystkie grzechy śmiertelne.

Prowadzący: Ale przecież ten preparat mógłby uratować dziesiątki tysięcy istnień ludzkich, głównie emerytów. Nie współczuje Pan tym ludziom? Przecież za 10-12 tys. zł nie będą mogli kupić tego preparatu?

Marian Laskowski: Tak, nie współczuje nikomu poza sobą!

Ryszard Gruchała: (Marianowi) Kolejna taka wypowiedź i Pan pożałuje! Ostrzegłem Pana...(Prowadzącemu) Emeryci mają oszczędności i przestrzeń życiową. Poza tym nikt nie anulował ubezpieczenia zdrowotnego. I ogólnie mówimy o cukrzycy. Ludzie zrobią wszystko, aby pozbyć się tej dolegliwości!

Marian Laskowski: Jest Pan draniem i pasożytem! Prawdziwym faszystą! Mam nadzieję, że kiedyś Pan będzie musiał odpowiedzieć za to wszystko! Na Pana rękach jest wiele istnień ludzkich i niepełnosprawnych! To Pan jest winny ich śmierci i cierpienia!

Ryszard Gruchała: Och, Pan mnie wkurzył. Ostrzegałem…

Pan Ryszard wstaje i idzie w kierunku Pana Mariana. Udaje się go w ostatniej chwili przechwycić. Nadbiegają strażnicy. Przez kilka minut trwa słowna kłótnia, po której strażnicy wyprowadzają Pana Ryszarda Gruchałę ze studia.

Marian Laskowski: To prawdziwy horror! Osobiście wcześniej z nim nie rozmawiałem, ale teraz rozumiem, jak wszystko jest zaniedbane....

Prowadzący: Uspokójmy się trochę i kontynuujmy. Kolejnym naszym gościem jest główny endokrynolog – Wojciech Tombiński. Panie Wojciechu, proszę nam opowiedzieć o Glikotril. Czy to prawda, że polscy naukowcy dokonali przełomu w dziedzinie leczenia cukrzycy typu drugiego.

Wojciech Tombiński: Tak jest. Glikotril nie tylko nie jest gorszy od zagranicznych analogów, tylko jest lepszy od nich pod względem składników i ceny. Jest to bardziej kompleksowy i dostępny dla ludzi preparat (jeśli nie brać pod uwagę szalonych marż aptecznych, jeśli takie się pojawią).

Prowadzący: Glikotril zawiera trójwartościowy stigma-kalcyferol. Czym się on różni od metforminy?

Wojciech Tombiński: Spójrzcie, co robi metformina? Ma na celu obniżenie poziomu cukru we krwi poprzez tymczasowe zwiększenie ilości insuliny. Stigma-kalcyferoljest specjalną formą witaminy D. Ma inny sposób działania niż tradycyjne środki. Wzmacnia 7 reakcję glikolizy, dzięki czemu glukoza wchłania się do komórek nawet przy minimalnej ilości własnej insuliny (która jest wytwarzana w minimalnej ilości u wszystkich cukrzyków typu II). Innymi słowy katalizuje ten proces.

Ale wspaniałą rzeczą jest to, że jak każda inna witamina D, stigma-kalcyferol jest w stanie gromadzić się w tkance mięśniowej. Jeśli stosować całą kurację Glikotril, stigma-kalcyferol gromadzi się w ilości wystarczającej na kilka lat! Oznacza to, że przez cały ten czas cukrzyk będzie miał stabilny poziom cukru w normalnym zakresie. Ponieważ nie będzie gwałtownych wzrostów cukru, funkcje naczyń i narządów wewnętrznych, w tym trzustki, zostaną przywrócone, z kolei trzustka ponownie zacznie produkować insulinę. Wszystkie powikłania cukrzycy znikną.

W szczególności podczas badań klinicznych zauważyliśmy następujące pozytywne zmiany u osób, które stosowały Glikotril:

  • Stabilizacja cukru w granicach normy – 98% badanych
  • Oczyszczanie z nadmiaru cukru naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych – 96% badanych
  • Eliminacja wszystkich objawów cukrzycy: pragnienie, zmęczenie, częste oddawanie moczu itp. – 96% badanych
  • Poprawa wzroku, funkcji seksualnych – 92% badanych
  • Poprawa funkcji nerek (leczenie odmiedniczkowego zapalenia nerek) – 93% badanych
  • Poprawa stanu skóry (nawet wrzody zaczynają się goić!) – 98% badanych

Glikotril to naprawdę świetny preparat, którego potrzebują polscy cukrzycy.

Prowadzący: Czy dobrze zrozumiałem, że po zażyciu Glikotril osoba całkowicie zwalcza cukrzycę drugiego typu, a następnie nie trzeba brać żadnych tabletek (np. metforminy)? I jak długo trzeba stosować Glikotril.

Wojciech Tombiński: Dokładnie tak. Okres stosowania zależy od stadium cukrzycy – zwykle wynosi 1-2 miesiące. Następnie nie ma ani jednego objawu cukrzycy (w 98% przypadków), narządy wewnętrzne zaczynają funkcjonować prawidłowo.

Prowadzący: Panie Marianie, mam do Pana pytanie. Z tego, co wiemy, Wasz Centrum zorganizował niezależną dystrybucję Glikotril w Polsce. Może Pan opowiedzieć o tym?

Marian Laskowski: Tak, oczywiście. Po tym, jak otrzymaliśmy odmowę od sieci aptecznych, musieliśmy sami zacząć dystrybuować preparat. To jest zaletą dla cukrzyków, ponieważ dystrybuujemy preparat w najniższej cenie, nawet niższej niż była przed tym powiedziana. Czyli w cenie zaledwie 167 zł. W tym celu stworzyliśmy specjalny dział, który zajmuje się dystrybucją Glikotril bezpośrednio z samego Instytutu endokrynologii.

Prowadzący: Czy dobrze zrozumiałem, że każdy obywatel Polski może zamówić Glikotril w cenie zaledwie 167 zł?

Marian Laskowski: Tak! Tylko z jednym zastrzeżeniem. Koszt produkcji wynosi obecnie około 350 zł. Nasza cena jest osiągana dzięki pozyskanym subwencjom z funduszy medycznych. Na razie tych kosztów wystarczy na 5 500 opakowań preparatu. Następna partia będzie już produkowana bez finansowania, więc cena będzie wyższa i równa kosztowi produkcji.

Prowadzący: Ale na razie ludzie jeszcze mogą dostać go za 167 zł?

Marian Laskowski: Tak, ale zostało około 1500 opakowań. Popyt rośnie wykładniczo. Jeśli pierwszego dnia wysłaliśmy tylko sto paczek, to trzeciego ponad tysiąc. Dlatego trudno powiedzieć, jak długo preparat będzie dostępny w tak niskiej cenie. Najprawdopodobniej 1-2 dni. Być może będziemy w stanie pozyskać fundusze w przyszłości, ale nie możemy jeszcze o tym rozmawiać.

Warunki otrzymania Glikotril w cenie minimalnej:

  • Mieszkać w Polsce. Tylko mieszkańcy Polski mogą otrzymać preparat w cenie minimalnej. Glikotril NIE JEST WYSYŁANY za granicę.
  • Tylko do użytku osobistego. Jest to konieczne do walki z dealerami, którzy próbują masowo wykupić Glikotril i odsprzedać go z dodatkową opłatą w wysokości 500-1000%
  • Aby otrzymać preparat, należy złożyć wniosek na tej stronie. Twoje dane zostaną bezpośrednio przekazane pracownikom Instytutu endokrynologii.
Aby złożyć wniosek, należy nacisnąć przycisk kręć poniżej KOŁA FORTUNY. Przygotowaliśmy dla mieszkańców Polski dodatkowe zniżki na zakup Glikotril. W zależności od tego, jaką zniżkę otrzymasz, z taką zniżką możesz zamówić Glikotril! Możesz kręcić koło tylko raz!

Uwaga! Ilość opakowań Glikotril szybko się kończy!

Obecnie pozostało:

10 opakowań

Po kliknięciu przycisku Kręć opakowanie Glikotril zostanie automatycznie zarezerwowane dla ciebie.

Kręć
Gratulacje!

Możesz zamówić Glikotril z 50% zniżką!

Ok.

Glikotril został zarezerwowany dla Ciebie. Masz 10 minut na złożenie wniosku.

Koszt preparatu dla Ciebie wyniesie – 167 zł

Zniżka! 334 zł 167 zł

Aby otrzymać go, podaj swoje imię i numer telefonu.
Pozostało:

03 : 00

* (jeśli nie wypełnisz formularz przed upływem tego czasu, rezerwacja zostanie przeniesiona na inną osobę, ponieważ ilość opakowań jest bardzo mała).

Dyskusja

Bogumil Marasiak 04.10.2022
Potwierdzam powyższe informacje, że w aptekach teraz sprzedają przestarzałe środki. Po prostu nie ma nowych preparatów, które są stosowane w innych krajach. Wszędzie tylko metformina. Zatruwają ludzi, żeby na nich zarobić! Brałem ją przez 7 lat. I nie było żadnych wyników. Poziom cukru nadal skakał. Tylko gorzej było. W porównaniu z Glikotril jak niebo i ziemia. Jak tylko zacząłem go stosować, zapomniałem o skokach poziomu cukru. Polecam wszystkim właśnie Glikotril.
Arek Matusiewicz 04.10.2022
Najlepszy preparat do tej pory. Sprawdzone przeze mnie i moich znajomych!
Iwona Pytel 04.10.2022
Świetny sposób na obniżenie poziomu cukru. W ciągu miesiąca poziom cukru spadł z 14 mmol/l do 7,9! Leczcie się!
Marta Katarzyna 05.10.2022
Och, ja też cierpiałam na cukrzycę, dopóki nie dowiedziałam się o Glikotril. Oprócz podwyższonego cukru miałam stale wysokie ciśnienie (200-230), z tego powodu ciągle wymiotowałam. Plus nadwaga – 120 kg przy niskim wzroście. Obrzęk, duszność, wszystko to doświadczyłam. Pociłam się strasznie. Teraz tego nie ma. Zakończyłam kurację Glikotril. Teraz czuję się jak człowiek. Schudłam, ciśnienie przestało skakać. Ogólnie rzecz biorąc, mam się dobrze, czego też życzę wszystkim.
Wojtek Rutkiewicz 06.10.2022
Apteki to coś straszne! Jak można być tak bezwstydnymi???
Bartek Pawluk 06.10.2022
Dzięki zamówiłem Glikotril. Konsultant zadzwonił, zapytałem go, ile jeszcze zostało opakowań preparatu. Powiedział, że jeszcze jest dostępny, ale zamawiają go coraz więcej – prawdopodobnie ludzie dowiadują się o tej możliwości. Wkrótce może się skończyć.
Krzysztof Leszczyszyn 07.10.2022
Każda choroba dla niektórych ludzi jest cierpieniem, a dla innych biznesem. Apteki już od dawna pokazały swoje prawdziwe oblicze - wszystko, czego potrzebują od nas, to nasze pieniądze i nasze zdrowie!
Arthur Kwiatkowski 07.10.2022
Mam cukrzycę. I pozbyłem się jej. Teraz każdego roku biorę kurację Glikotril, aby uniknąć nawrotu. Tym, którzy nie próbowali tego środka, serdecznie polecam! Byłem jednym z pierwszych, którzy go wypróbowali, ponieważ byłem częścią grupy badań klinicznych. Czuję się świetnie, bez tego preparatu cukrzyca dawno by wpędziła mnie do grobu.
Arleta Żółtowska 07.10.2022
Glikotril się SKOŃCZYŁ!!!!!!!! Nie zdążyłam. Powiedzieli, że wczoraj jeszcze był dostępny, a dziś już nie.... Cukrzyca już mnie wyczerpała. Nie wiem, co jeszcze mam stosować. Ostatnia nadzieja była na Glikotril. Nic nie można zrobić?
Karina Gromek07.10.2022
Ja też nie zdążyłam. Czym się teraz leczyć??? Znajoma powiedziała mi o Glikotril. Bardzo go chwaliła, chciałam też zamówić, ale nie zdążyłam. Bardzo mnie to boli.
Monika Kiedrowicz07.10.2022
Cześć wszystkim. Mam 59 lat, początkowa waga 124 kg, waga na dziś – 80 kg, wzrost 168 cm. Poziom glukozy wahał się od 18 do 12, było nawet 29. Teraz - 5,0. Brałam Glikotril przez 3 miesiące. Wynikiem bardziej niż zadowolona. Żadne leki mi nie pomagały.
Jan Winiarski 07.10.2022
Czy będzie jeszcze w sprzedaży? Jeśli tak, to kiedy? Też chciałbym zamówić!!
Małgorzata Łuczak 07.10.2022
Glikotril POJAWIŁ SIĘ W SPRZEDAŻY! Jak napisano na stronie, klinika dostarczyła kolejne 1000 opakowań dla polskich cukrzyków! Według lekarzy to są ostatnie opakowania.
Lukasz Krolikowski 07.10.2022
Dziękuję! Zamówiłem. Obiecali pojutrze dostarczyć. Natychmiast rozpocznę stosowanie.
Michał Liktoras 07.10.2022
Preparat jest naprawdę pomocny. Biorę przez tydzień i już zauważam pozytywne zmiany. Cukier mierzę kilka razy dziennie. Wzrasta znacznie rzadziej. Jeśli tak będzie dalej, istnieje szansa na wyzdrowienie.
Arkadiusz Pudzianowski 07.10.2022
Cukrzyca to bardzo podstępna choroba. Przez 4 lata nie miałem żadnych zewnętrznych objawów, czasami tylko suchość w ustach. Dlatego nie wierzyłem w odcięte nogi i tak dalej. Ale ostatnio zemdlałem. Zabrali mnie do szpitala, gdzie zrobiłem badania. Okazało się, że wszystko bardzo źle. Nerki są w stanie przedrakowym, naczynia są tak zużyte, że lekarze byli w szoku. Oto co się staje, gdy lekceważysz chorobę.
Ewa Bartel 07.10.2022
Mój tata ma cukrzycę i nie chce brać pigułek. Czy ktoś wie, czy Glikotril może mu pomóc?
Marta Sadowska 07.10.2022
Oczywiście, że pomoże! W każdym razie lepiej jest spróbować, zwłaszcza, że Glikotril kosztuje znacznie mniej niż ta sama metformina.
Ewa Zamojska 07.10.2022
Wspaniały ten Glikotril U naszej córki zdiagnozowano cukrzycę. Ma zaledwie 7 lat. W tak małym wieku nie chcieli napychać jej pigułkami. Konsultowaliśmy się z wieloma endokrynologami. Zdecydowaliśmy się wybrać Glikotril. Dobrze jej pomógł. Poziom cukru prawie przestał rosnąć. Przy tym teraz już nie stosuje Glikotril.
Angelika Walaszek 07.10.2022
Dziękuję! Zamówiłam 10 opakowań. Trzeba zamawiać, póki jest w sprzedaży!
Anna Sulej 07.10.2022
Pani zamówiła 10 opakowań, a ktoś teraz nie dostanie żadnego...
Mateusz Malczyk 07.10.2022
Dziękuję. Złożyłem zamówienie.
Zamów Glikotril w Polsce
Produkt jest suplementem diety